Menü
Sepetim

Garanti Şartları


Garanti Koşulları 


* Sanal mağazamızda satışa sunulan tüm ürünler İTHALATÇI/DİSTRİBÜTÖR firmaların garantisindedir. 


    Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı ve Sarf Malzeme Garanti Şartları

 

      Yazıcı Garanti Şartları

 

 • Ürünlerinize servisimiz ve teknik ekibimizin yönlendirmesi dışında yapılan tüm müdahaleler durumunda,
 • Yazıcınızda farklı bir sarf malzeme veya bizim önerdiğimiz mürekkep markası dışında mürekkep kullanmanız durumunda,
 • Mürekkep tanklarınızı belirtildiği halde yazıcınızın yan kısmı dışında ‘alt ya da üst’ kısmında durduğunda ve mürekkebin cihazınızın ana kartına ulaşması durumunda,
 • Yazıcınızı firmamıza gönderirken teknik servisimizin yönlendirmesi olmadan, orjinal kutusu dışında ya da darbe alabilecek başka bir kutu ile göndermeniz durumunda,
 • Kargo esnasında firmamızdan kaynaklanmayan herhangi bir hasar durumunda,
 • Yazıcınızın içerisine ataç, iğne, bozuk para gibi cisimler kaçırılması durumunda,
 • Yazıcınızın belirli bir kullanımdan sonra (ortalama 7000 sayfa) "Emici Dolum Hatası” verdiğinde,
 • Yazıcınızda ilk kullanılan mürekkep markası ve modelini değiştirmeniz durumunda,

      Cihazınız Garanti kapsamı dışına çıkar.

 

      Sarf Malzeme (Kartuş) Garanti Şartları

 

 1. Global anlamda "Yazıcı Sarf Malzemesi’ diye kabul edilen ‘kartuş, baskı kafası vb.’ baskı ürünleri elektronik ürün olarak değerlendirilmediğinden garanti kapsamına girmemektedir.
 2. Bitmeyen Kartuşlu Yazıcılarda ise; firmamız tarafından dizayn edildiğinden sadece yeni bir yazıcı ile birlikte içerisinden takılı olan kartuşlara ilk 30 gün (1 ay) ya da 1000 sayfa garanti verilir.
 3. Bu iki durumdan hangisi daha önce gerçekleşirse, yazıcınızın garanti durumu devam etse dahi içerisindeki kartuşların garantisi bitmiş kabul edilir.
 4. Cihazınıza daha sonradan takılan ya da satın almış olduğunuz kartuşlar ise garanti kapsamına girmemektedir.

 

      Gıda Boyalı Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı Garanti Şartları

 

 • Gıda Boyalı Pasta Yazıcıların hazırlanma aşamasında kullanılan gıda boyası hızlı kuruma özelliğine sahiptir ve firmamız tarafından garanti durumu aşağıdaki şartlara bağlıdır.
 1. Cihaz garantisi, ürün müşteriye ulaştıktan sonra teknik destekle ilk kurulum yapıldıktan sonra çalışır vaziyetteki ürünün teslimi ile biter.
 2. Kartuş garantisi, ürün müşteriye ulaştıktan sonra teknik destekle ilk kurulum yapıldıktan sonra çalışır vaziyetteki ürünün teslimi ile biter
 3. Firmamızdan Gıda Boyalı Yazıcı alan müşterilerimiz garanti şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.
 
      Epson L Serisi Süblimasyon,Kuşe ve Muadil Mürekkepli Yazıcı Garanti Şartları
 

Epson L Serisi Süblimasyon,Muadil yada Kuşe Mürekkepli Yazıcılar için Garanti Şartları ürünün fatura tarihi itibari ile başlamaktadır. Epson markası L Serisi yazıcı ürünlerine bazı modellere 24 ay , bazı modellere 12 ay yada 30000 sayfa garanti vermektedir.Ancak orjinal mürekkep kullanılmadığı durumlarda ürünler garanti kapsamından çıkarılmaktadır. Bu sebeple satın alınan Epson L serisi süblimasyon,muadil yada kuşe mürekkepli cihazlarda temizlik işlemi yapılması gerekir.Bu hizmet ücrete tabidir.Ücret cihaz durumuna göre değişmektedir.Bu işlemle mürekkep tankı,hortumlar,kafa kartuşları ve baskı kafası dahil olmakla beraber gerekirse atık hazneleri de temizlenerek 1 takım orjinal mürekkep açılarak cihaza konulur.Orjinal mürekkep ücrete tabidir.Bu linkten  orjinal mürekkep fiyatlarını görebilirsiniz.Firmamız Epson servisinin cihazınızı garanti kapsamına sokacağının garantisini vermez.Garanti dönüşü cihazınıza tekrar aynı işlemler uygulanarak mürekkeplerin değişimi sağlanır.Müşteriye durum hakkında bilgi verilir.Cihazın geliş gidiş kargo ücretleri müşteriye aittir.Müşteri eğer isterse firmamızın indirimli kargo anlaşmasından yararlanabilir.Firmamızdan Epson L Serisi Süblimasyon,Kuşe yada Muadil mürekkepli yazıcı alan müşterilerimiz garanti koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

       Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

 

    Tüm kullanıcılar, cihaz seçimi yaparken harcama yapabileceği bütçeyi belirledikten sonra kullanım yoğunluğu, haftalık ya da aylık çıktı döngüsünü göz önünde bulundurmalı ve daha sonra kullanım süresi boyunca gerekli olabilecek fonksiyonları belirlemeli. Çünkü günümüz teknolojisinde yazıcılarda "printer” özelliği dışında (fotokopi-tarama, fax, wi-fi, dublex baskı, hafıza kartı, fotoğraf büyültme-küçültme vb.) bir çok fonksiyon bulunmakta. Tüm bunları göz önünde bulundurarak satın alacağınız yazıcı sizin için en doğru tercih olacaktır. Unutmayın; hayatta seçiminiz ne kadar iyi olursa önünüze çıkacak engel sayısı da o kadar az olacaktır.Artık Bitmeyen Kartuşlu Yazıcıya sahipsiniz. Peki kullanırken nelere dikkat edeceğiz? Tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi Bitmeyen Kartuşlu Yazıcınızda da kullanırken dikkat edilmesi gereken durumlar mevcut. Öncelikle kurulum ve kullanım esnasında satış destek ekibimizin önerileri yada, cihaz içerisinde yer alan kurulum ve kullanım kılavuzunun sizin en yakın yardımcınız olduğunu unutmayın. Herhangi bir soru ve sorununuz olması durumunda bu kılavuzu inceleyebilir, sitemizde yer alan arıza kodları ve çözümleri tablosuna göz atabilir yada firmamızı arayarak teknik servisimizle görüşebilirsiniz. Yazıcınızın kullanım esnasında,

 

 • Yazıcının ortalama 7 günde en az 1 sayfa renkli çıktı alacak şekilde kullanılmasına,
 • Yazıcı mürekkep tanklarının size belirtilen seviyede durmasına,
 • Yazdırma esnasında mürekkep tanklarının küçük olan hava tıpalarının açık olmasına,
 • Mürekkep seviyelerini bilgisayar ve yazıcı üzerindeki uyarılar yerine mürekkep tankları üzerinden kontrol edilmesine,
 • Mürekkep tanklarındaki mürekkebin komple bitmesini beklemeden alt seviyeye indiğinde mürekkep eklemeniz gerektiğine,
 • Mürekkep dolum işlemi esnasında küçük olan hava tıpalarını kapatıp, büyük olan dolum tıpalardan dolum yapılmasına,
 • Yazıcının kullanılmadığı durumlarda mürekkep tankları üzerinde bulunan ufak tıpalarının kapalı olmasına fakat yazdırma esnasında bu ufak tıpaların muhakkak açık olmasına,
 • Yazıcıyı kapatırken, bu işlemi yazıcı güç kablosunu çıkartarak değil de üzerindeki açma/kapama düğmesini kullanarak yapmaya dikkat ediniz.
 
✔ OFİSOMİ BİLGİLENDİRMESİ
 
⦾ Bu sitede adı geçen tüm markalar ilgili hak sahiplerinin kendi tescilleri altındadır, marka logoları ve isimleri sadece ürün uyumluluk listesi içeriğinde bilgi verme amacıyla kullanılmıştır.
⦾ Yazıcı kategorisinde ilanlanan ürünlerde İçeriğinde sarf malzemesi alanında belirtilen Photoink, Smartink, Cescesor, Inktec vb. markaları muadil ürünler olduğu anlamına gelir.
⦾ Yazıcı kategorisinde ilanlanan ürünlerde İçeriğinde sarf malzemesi alanında belirtilen Orijinal ibareli ürünler orijinal ürünler olduğu anlamına gelir. Garanti hizmeti sağlamaktadır.
⦾ Tanklı yazıcılarda mürekkep tankına ilk mürekkep yüklemesi sonrası iade mevzuat gereği kabul edilmemektedir. Mürekkep tekrardan ayrıştırılamaz ve cihaz tekrar satılabilir özelliği kazandırılamaz.
⦾ Muadil ürün kullanımında çoğu marka garanti şartlarının ihlalini gerekçe göstererek, ürününüzü garanti dışı bırakabilir. Kullanıcı ürün siparişinde bu hususu kabul etmiş sayılacaktır.
⦾ Muadil ürün (mürekkep,kartuş vs.) orijinale alternatif olarak üretilen, %90 uyumlu ürün anlamındadır. Kullanılan ürüne zarar verme ihtimalinde alıcı sorumluluğu kabul etmiş sayılır.
⦾ Tüm siparişlerde stoklu çalışılan ürünler kapasiteye göre aynı gün saat 16:30' a kadar kargo firmasına teslim edilir, tedarik edilecek ürünlerde temin süresi maksimum 14 iş günüdür.
⦾ Kargo ile gönderilen tüm ürünler sigorta koruma kapsamındadır. Bu hizmetten yararlanabilmek için kargo görevlisi yanında paket kontrol edilmeli, hasarlı ise mutlaka tutanak tutulmalıdır.
⦾ Hasar tespit tutanağı ile kayıt altına alınmamış ürünlerde iade kabul edilmemektedir. Tespit tutanağı var ise tutanak ile kargo iade gönderilmelidir.
⦾ İade ürün firmamıza ulaştıktan sonra iade ödemesi en geç 3 iş gününde yapılacaktır. Pazaryerleri satışlarında iade ödeme süresi ilgili pazaryeri mevzuatına göre düzenlenmektedir.
⦾ Pazaryerleri tanımı; ofisomi firmasının  satış yaptığı platformlar anlamındadır.
⦾ Mevzuat gereği cayma/iade hakkı için kırtasiye sarf malzemeleri (kağıt ürünleri, toner, kartuş, şerit, kartuş çipleri vb.) iade edilebilmeleri için ambalajlarının açılmamış,denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekmektedir.
⦾ İadenizde mutlaka kurumsal sipariş iadelerinde iade faturası bireysel sipariş iadelerinde ürün faturası altındaki iade formu doldurularak gönderilmelidir. Aksi taktirde iadeniz kabul edilmeyecektir.
⦾ Ofisomi Sanal Mağazacılık ürün bilgilerini ve site içeriğini haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Sipariş öncesi müşteri hizmetlerinden bilgi alınmalıdır.
⦾ Bu bilgilendirme formunda yazan tüm hususları sipariş öncesi alıcı/müşteri kabul etmiş sayılır. Gerenkli diğer tüm bilgilendirmeler web sitemizde bulunmaktadır.
⦾ Mürekkep ve kağıt çeşitlerinde yanlış/hatalı siparişlerin önüne geçilmesi için mürekkep ve kağıt tanımları kısaca aşağıdaki gibidir. Daha detaylı bilgiye internet üzerinden de ulaşılabilir;
⦾ Kuşe mürekkep: Yalnızca Epson marka yazıcıların bazı modelleri ile uyumludur. Kuşe, fotokopi, fotoğraf ve diğer birçok kağıda baskı alabilir.
⦾ Süblimasyon mürekkep: Yalnızca Epson marka yazıcıların bazı modelleri ile uyumludur. Transfer kağıdına baskı alabilir. T-shirt, tabak, kupa vs. basımında kullanılır.
⦾ Gıda mürekkebi: Yalnızca Canon, HP marka yazıcıların bazı modelleri ile uyumludur. Şeker hamuru kağıdına baskı alabilir. Resimli yaş pasta yapımında kullanılır.
⦾ Pigment mürekkep: Sadece bazı markaların bazı modelleri ile uyumludur. Uyumluluk için müşteri hizmetlerinden bilgi alınmalıdır.
⦾ Dye mürekkep: Sadece bazı markaların bazı modelleri ile uyumludur. Uyumluluk için müşteri hizmetlerinden bilgi alınmalıdır.
⦾ Kuşe kağıt: Yalnızca kuşe mürekkepli püskürtmeli yazıcılar ve lazer tonerli bazı yazıcılarla uyumludur. Normal mürekkepli püskürtmeli yazıcılarla uyumsuzdur.
⦾ Fotoğraf kağıdı: Ürün ilanında belirtilmediği sürece yalnızca normal mürekkepli püskürtmeli yazıcılarla uyumludur. Kullanılacağı yazıcının özelliklerinde belirtilen minimum/maksimum gramaj aralığına göre alınmalıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.